Sprawdź 151 GWARANTOWANYCH TERMINÓW SZKOLEŃ na rok 2026! Dofinansowanie do 100% — sprawdź możliwości z BUR i KFS!
Wróć do Karnetu Open

Regulamin Zakupu Karnetu Open

§1 Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy Regulamin określa zasady obowiązujące przy zakupie Karnetu Open, który oferuje Sprzedawca.
  2. Klient chcąc dokonać zakupu Karnetu Open, jest zobowiązany do zaakceptowania Regulaminu przed sfinalizowaniem Zamówienia.
  3. Regulamin stanowi umowę między Sprzedawcą a Klientem na zakup i korzystanie z Karnetu Open.
  4. Klient może kontaktować się ze Sprzedawcą:
    • telefonicznie pod numerem: 22 299 53 69
    • mailowo pod adresem: biuro@jsystems.pl
  5. Powyższy adres mailowy: biuro@jsystems.pl został także wyznaczony jako punkt kontaktowy wyznaczony przez Sprzedawcę do kontaktowania się. Za jego pośrednictwem ze Sprzedawcą mogą kontaktować się również organy państw członkowskich UE, Komisja oraz Rada Usług Cyfrowych. Komunikacja odbywa się w języku polskim.

§2 Definicje

  • Sprzedawca/Organizator – JSystems Sp z o.o. z siedzibą przy ul. Żelaznej 59A lok. 6.1 w Warszawie, NIP: 525 259 75 20 wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000528203.
  • Klient – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która składa Zamówienie na Karnet Open i korzysta z usług świadczonych w jego ramach.
  • Konsument – osoba fizyczna zawierająca ze Sprzedawcą umowę na zakup i korzystanie z Karnetu Open.
  • Przedsiębiorca – osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca we własnym imieniu działalność gospodarczą, która zawiera ze Sprzedawcą umowę na zakup i korzystanie z Karnetu Open.
  • Przedsiębiorca na prawach konsumenta – przedsiębiorca zawierający ze Sprzedawcą umowę na zakup i korzystanie z Karnetu Open związanego z prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą, ale nie mającego dla przedsiębiorcy charakteru zawodowego.
  • Regulamin – niniejszy Regulamin określający warunki i zasady zakupu i korzystania z Karnetu Open.
  • Strona Internetowa – Strona Sprzedawcy umożliwiająca zakup i korzystanie z Karnetu Open, dostępna pod adresem: https://jsystems.pl/.
  • Usługa – usługa polegająca na udzieleniu dostępu do treści cyfrowych w postaci autorskich szkoleń na wybrany przez Klienta temat.
  • Szkolenie – treść cyfrowa, do której dostęp Klient otrzymuje po jego zakupie Karnetu Open i zarejestrowaniu się na zasadach określonych w Regulaminie.
  • Karnet Open – imienny, roczny abonament szkoleniowy uprawniający do uczestnictwa w nieograniczonej liczbie szkoleń otwartych oferowanych przez Organizatora w okresie 12 miesięcy od daty zaksięgowania wpłaty.
  • Umowa Sprzedaży – umowa sprzedaży Usługi zawarta pomiędzy Sprzedawcą a Klientem za pośrednictwem Strony.
  • Zamówienie – forma zlecenia przez Klienta przygotowania Usługi o konkretnych parametrach na warunkach wskazanych w niniejszym Regulaminie.
  • Formularz zamówienia – formularz służący realizacji Zamówienia.
  • Dni kalendarzowe – dni tygodnia od poniedziałku do niedzieli.
  • Dni robocze – dni tygodnia od poniedziałku do piątku.
  • Operator płatności – organizacja płatnicza, zajmująca się realizacją operacji bezgotówkowych.
  • Kompatybilność – współdziałanie treści cyfrowej, usługi cyfrowej, lub towaru ze sprzętem komputerowym lub oprogramowaniem, które są zazwyczaj używane do korzystania z treści cyfrowej, usługi cyfrowej, lub towaru tego samego rodzaju, bez konieczności ich przekształcania.
  • Funkcjonalność – zdolność treści cyfrowej, usługi cyfrowej lub towaru do pełnienia swoich funkcji z uwzględnieniem ich przeznaczenia.
  • Interoperacyjność – zdolność treści cyfrowej, usługi cyfrowej lub towaru do współdziałania ze sprzętem komputerowym lub oprogramowaniem innymi niż te zazwyczaj używane do korzystania z treści cyfrowej, usługi cyfrowej lub towaru tego samego rodzaju.

§3 Wymagania techniczne

  1. Obowiązkiem Klienta przed skorzystaniem ze Strony jest sprawdzenie czy posiadany przez niego sprzęt komputerowy spełnia wymogi techniczne określone w niniejszym Regulaminie. W razie wątpliwości co do technicznych możliwości korzystania ze Strony przez Klienta należy zwrócić się do Sprzedawcy.
  2. Dostęp i korzystanie ze Strony możliwe jest dla Klientów po spełnieniu następujących wymagań technicznych:
    • aktywna skrzynka mailowa,
    • dostęp do sieci internet,
    • posiadanie sprzętu z systemem operacyjnym: Mac OS, Android, Windows oraz przeglądarką Mozilla FireFox, Google Chrome, Safari lub innej kompatybilnej obsługującej pliki cookies,
    • kamera i mikrofon – w przypadku korzystania ze Szkoleń.
  3. Sprzedawca dołoży należytej staranności, aby korzystanie z Usług na Stronie zgodnie z Regulaminem i spełniające wszystkie wymagania było poprawne. Jednakże Sprzedawca nie gwarantuje, iż nie wystąpią problemy z dostępem do Strony. Przypadki takie, wraz z ich szczegółowym opisem, należy zgłaszać do biuro@jsystems.pl. Będą one rozpatrywane indywidualnie.
  4. Sprzedawca informuje, iż problemy techniczne bądź ograniczenia techniczne występujące na sprzęcie komputerowym, z którego korzysta Klient (firewalle – blokady, niewłaściwe wersje odtwarzacza plików multimedialnych, programy antywirusowe i inne), mogą ograniczyć lub uniemożliwić Klientowi dostęp do Usług na Stronie.
  5. Ze względu na niezależne od Sprzedawcy właściwości sieci Internet oraz sprzętu komputerowego, Sprzedawca nie gwarantuje nieprzerwanego i niezakłóconego dostępu do Strony.
  6. W przypadku zaistnienia problemów technicznych uniemożliwiających prawidłowe korzystanie ze Strony należy sprawdzić, czy zostały spełnione wszystkie wskazane powyżej wymagania techniczne a w przypadku gdy problem dalej się powtarza prosimy o zgłoszenie go mailowo na adres biuro@jsystems.pl.

§4 Proces zakupu Karnetu Open

  1. Klient w celu zakupu Karnetu Open powinien użyć przycisku „Kup teraz”, aby przejść do złożenia Zamówienia.
  2. Klient w Formularzu wskazuje swoje dane:
    • imię
    • nazwisko
    • adres email
    • numer telefonu
    • dane do faktury
    • nazwa firmy
    • NIP firmy
    • adres firmy
  3. Następnie przed sfinalizowaniem Zamówienia, Klient jest obowiązany zaakceptować Regulamin oraz wyrazić zgodę na wykonanie w pełni Usług objętych Zamówieniem przed upływem terminu do odstąpienia od umowy zawartej na odległość.
  4. Płatność następuje na podstawie wystawionej faktury, przesłanej na adres e-mail Klienta. Termin płatności wynosi 14 dni od daty wystawienia faktury.
  5. Klient ma możliwość opłacenia Karnetu Open jednorazowo lub w systemie ratalnym obsługiwanym przez zewnętrznego operatora.
  6. Po złożeniu Zamówienia, Klient otrzymuje potwierdzenie zawarcia umowy w postaci wiadomości e-mail.
  7. Zabrania się składania Zamówień anonimowo lub używając nieprawdziwych danych. Klient oświadcza pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń, że podane przez niego dane są prawdziwe.
  8. Trener prowadzący Szkolenie ma prawo do weryfikacji danych uczestnika: imienia i nazwiska, adresu e-mail oraz porównania danych na liście obecności.
  9. Udostępnienie przez Klienta danych umożliwiających udział w Szkoleniu osobie trzeciej lub udział osoby nieuprawnionej w Szkoleniu zamiast Klienta, stanowi rażące naruszenie Regulaminu. W takim przypadku Szkolenie, w którym brała udział osoba nieuprawniona, uznaje się za odbyte przez Klienta i rozlicza wg cennika dostępnego na stronie internetowej Sprzedawcy.

§5 Warunki korzystania z Karnetu

  1. Karnet Open to imienny, roczny abonament szkoleniowy uprawniający do uczestnictwa w nieograniczonej liczbie szkoleń otwartych oferowanych przez Organizatora w okresie 12 miesięcy od daty zaksięgowania wpłaty z zastrzeżeniem ustępów poniższych.
  2. Karnet Open wystawiany jest imiennie na jedną, wskazaną przez kupującego osobę.
  3. Karnet nie może być przenoszony na inne osoby, nawet w obrębie tej samej firmy.
  4. Klient posiadający Karnet Open ma prawo do zapisów wyłącznie na gwarantowane terminy szkoleń otwartych znajdujących się w katalogu Sprzedawcy, pod warunkiem dostępności wolnych miejsc na wybrane szkolenie w wybranym terminie.
  5. Zapis na Szkolenie w ramach Open Karnetu stanowi zgłoszenie woli skorzystania z usługi w określonym terminie i zakresie. Potwierdzenie zapisu oznacza zarezerwowanie miejsca oraz uruchomienie procesu organizacyjnego Szkolenia.
  6. Rezerwacje przekraczające limit 3 aktywnych zostaną automatycznie odrzucone. Kolejna rezerwacja jest możliwa dopiero po odbyciu Szkolenia lub zwolnieniu miejsca.
  7. Uczestnik nie może posiadać aktywnych rezerwacji na Szkolenia odbywające się w tym samym czasie. W przypadku próby zapisu na Szkolenie kolidujące z już potwierdzoną rezerwacją, Uczestnik zostanie poinformowany o konieczności wyboru innego terminu. Celem regulacji jest zapewnienie możliwości realnego uczestnictwa w Szkoleniach oraz racjonalne gospodarowanie miejscami.
  8. Uczestnikiem Szkoleń może być wyłącznie właściciel Karnetu Open, który po zrealizowanym Szkoleniu i spełnieniu warunków wskazanych przez Sprzedawcę, otrzymuje certyfikat ukończenia Szkolenia.
  9. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w danym Szkoleniu odbywa się wyłącznie drogą mailową na adres: biuro@jsystems.pl. W zgłoszeniu Klient podaje konkretny termin i temat Szkolenia, w którym chce uczestniczyć.
  10. Organizator przesyła informacje organizacyjne dotyczące wybranego Szkolenia najpóźniej 7 dni kalendarzowych przed jego rozpoczęciem.
  11. Organizator zastrzega możliwość odmowy rejestracji na dane Szkolenie w przypadku braku dostępnych miejsc.
  12. Klient biorący udział w Szkoleniu ma obowiązek stosować się do poleceń trenera oraz przestrzegać zasad dotyczących Szkolenia. Uczestnicy Szkoleń, którzy notorycznie utrudniają prowadzenie Szkolenia trenerowi poprzez swoje niestosowne zachowanie mogą zostać usunięci ze Szkolenia bez możliwości zwrotu kosztów szkolenia.
  13. Karnet uprawnia do korzystania z usług zgodnie z ustalonym limitem wejść lub zakresem oferty, jednak nie stanowi gwarancji dostępności miejsca na konkretnym terminie Szkolenia, jeśli grupa została już zamknięta. Posiadanie Karnetu nie nadaje pierwszeństwa w rezerwacjach ani nie uprawnia do żądania usunięcia innego uczestnika z listy w celu zwolnienia miejsca.

§6 Odwołania, niestawiennictwo

  1. Klient może bezkosztowo odwołać swój udział w Szkoleniu nie później niż na 14 dni kalendarzowych przed jego rozpoczęciem.
  2. W przypadku niestawienia się na Szkoleniu lub jego odwołania przez Klienta będącego Konsumentem na mniej niż 14 dni przed jego rozpoczęciem, Sprzedawca uznaje Szkolenie za zrealizowane w ramach Karnetu Open, co oznacza, że nie przysługuje możliwość ponownej rejestracji na to samo Szkolenie w innym terminie.
  3. W przypadku niestawienia się na Szkoleniu lub jego odwołania przez Klienta będącego Przedsiębiorcą, lub Przedsiębiorcą na prawach Konsumenta na mniej niż 14 dni przed jego rozpoczęciem, Sprzedawca nalicza opłatę organizacyjną w wysokości 50% katalogowej ceny odwołanego Szkolenia brutto, zgodnie z aktualnym cennikiem na dzień zapisu. W takim przypadku Przedsiębiorca lub Przedsiębiorca na prawach konsumenta otrzymuje do zapłaty fakturę VAT.
  4. Opłata, o której mowa w ustępie powyższym, stanowi częściową rekompensatę za koszty poniesione przez Sprzedawcę w związku z organizacją Szkolenia.
  5. Opłata jest naliczana niezależnie od tego, że Przedsiębiorca lub Przedsiębiorca na prawach konsumenta posiada ważny Karnet Open. W przypadku jej powstania zostaje wystawiona faktura na konkretną kwotę.
  6. W przypadku opuszczenia przez Klienta 30% godzin podczas Szkolenia, nie otrzymuje on certyfikatu ukończenia Szkolenia.

§7 Reklamacje

  1. Zapisy niniejszego paragrafu dotyczą Klienta będącego Konsumentem oraz Przedsiębiorcy na prawach Konsumenta wobec Klienta będącego Przedsiębiorcą są wyłączone.
  2. Sprzedawca ma obowiązek dostarczyć Produkt oraz Usługi wolne od wad.
  3. Reklamacja powinna zostać przesłana na adres e-mail Sprzedawcy podany w niniejszym Regulaminie.
  4. Sprzedawca odpowiada na kompletną reklamację w terminie do 14 dni od otrzymania reklamacji i informuje Klienta o dalszym postępowaniu.
  5. Klient może skorzystać z formularza reklamacji stanowiącego załącznik do niniejszego Regulaminu, ale nie jest to warunek konieczny.

§8 Odstąpienie od umowy

  1. Postanowienia niniejszego paragrafu dotyczą Konsumenta oraz Przedsiębiorcy na prawach konsumenta. Wobec Klienta będącego Przedsiębiorcą są wyłączone.
  2. Konsumentowi oraz Przedsiębiorcy na prawach konsumenta przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy, bez podania przyczyny, poza wyjątkami wskazanymi w ust. 7-9.
  3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, wystarczy złożyć oświadczenie. Można skorzystać z formularza stanowiącego załącznik do niniejszego Regulaminu lub stanowiącego załącznik nr 2 do ustawy o prawach konsumenta.
  4. Sprzedawca ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od otrzymania oświadczenia Konsumenta lub Przedsiębiorcy na prawach konsumenta o odstąpieniu od umowy, zwrócić wszystkie dokonane przez niego płatności.
  5. Sprzedawca dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, jakiego użył Konsument lub Przedsiębiorca na prawach konsumenta, chyba że Konsument lub Przedsiębiorca na prawach konsumenta wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
  6. Klient może wskazać numer rachunku bankowego, na który Sprzedawca zwróci środki. W każdym przypadku Konsument lub Przedsiębiorca na prawach konsumenta nie ponosi żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
  7. Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi oraz Przedsiębiorcy na prawach konsumenta w wypadku umowy o świadczenie usług, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni Usługę za wyraźną zgodą Konsumenta lub Przedsiębiorcy na prawach konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy.
  8. W przypadku Usługi, której wykonywanie – na wyraźne żądanie Klienta – rozpoczęło się przed upływem terminu do odstąpienia od umowy, Klient wykonujący prawo odstąpienia ma obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia.
  9. Z uwagi na specyfikę Karnetu Open, gdzie cena obejmuje dostęp do wielu Szkoleń, wartość świadczenia spełnionego w przypadku odbycia konkretnego Szkolenia w okresie odstąpienia, ustala się jako cenę tego Szkolenia zgodnie z cennikiem Sprzedawcy dostępnym na jego stronie internetowej, o czym Klient jest informowany przed zapisem na to Szkolenie. Kwota ta nie może przekroczyć pełnej ceny Karnetu.

§9 Prawa autorskie i licencja

Wszelkie treści, materiały elektroniczne, materiały trenerów przygotowywane na potrzeby Szkoleń oraz usługi świadczone przez Sprzedawcę, stanowią utwory w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, podlegają ochronie prawną i stanowią własność intelektualną Sprzedawcy lub trenerów.

§10 Dane osobowe i pliki cookies

Zasady dotyczące przetwarzania danych zostały opisane w Polityce prywatności, która znajduje się pod adresem: polityka prywatności.

§11 Pozasądowe sposoby rozpatrywania sporów i dochodzenia roszczeń przez konsumenta

  1. Sprzedawca wyraża zgodę na poddanie ewentualnych sporów wynikłych w związku z zawartymi umowami o wykonanie Usługi na drodze postępowania mediacyjnego. Szczegóły zostaną określone przez strony konfliktu.
  2. Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Konsument ma możliwość m.in. do:
    • zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy,
    • zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Klientem a Sprzedawcą,
    • bezpłatnego skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika praw konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
  3. Bardziej szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Konsument może szukać na stronie internetowej http://www.uokik.gov.pl oraz w siedzibach i na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów lub Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej.

§12 Postanowienia końcowe

  1. Sprzedawca zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn to jest np.: zmiany przepisów prawa – w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego Regulaminu. Nowy regulamin wchodzi w życie z dniem publikacji stronie internetowej Sprzedawcy.
  2. Do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w dacie zawarcia Umowy.
  3. W przypadku zmiany Regulaminu Sprzedawca powiadomi Klientów o zmianach, z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem za pośrednictwem Strony lub wiadomości e-mail. Klient może wypowiedzieć Umowę w terminie 7 dni od dnia zawiadomienia o zmianie Regulaminu.
  4. Rozstrzyganie ewentualnych sporów pomiędzy Sprzedawcą a Klientem, który jest Konsumentem zostaje poddane sądom właściwym zgodnie z właściwymi przepisami Kodeksu postępowania cywilnego.
  5. Rozstrzyganie ewentualnych sporów pomiędzy Sprzedawcą a Klientem, który nie jest Konsumentem zostaje poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Sprzedawcy.
  6. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego.
  7. Regulamin wchodzi w życie w dniu 17.03.2026 r.

Poprzednia wersja Regulaminu

Załącznik: Wzór formularza reklamacyjnego

Miejscowość, data _______________

Do:
JSystems Sp. z o.o.
ul. Żelazna 59A lok. 6.1,
00-848 Warszawa
e-mail: biuro@jsystems.pl
telefon: 22 299 53 69

Imię, nazwisko _______________

Adres konsumenta _______________

Reklamacja usługi

Niniejszym zawiadamiam, iż zakupiona przeze mnie w dniu __________________ Usługa jest wadliwa. Wada polega na ________________________

Wada została stwierdzona w dniu ________________________________

Z uwagi na powyższe, żądam*:

  • doprowadzenia do zgodności z umową
  • obniżenia ceny
  • odstępuję od umowy i proszę o zwrot ceny Usługi na konto ___________

Z poważaniem

*niepotrzebne skreślić

Gotowy na Karnet Open?

Zacznij korzystać z nieograniczonego dostępu do szkoleń JSystems.

Zamów Karnet Open
A może nielimitowane szkolenia za
1 148 PLN brutto / mies.?
Sprawdź Karnet Open
Karnet Open za 1 148 PLN brutto/mies.