Terminy gwarantowane

Jeśli jakiś termin oznaczony jest jako gwarantowany to oznacza to, że na 100% się odbędzie we wskazanym czasie i miejscu. Nawet gdyby część takiej grupy zrezygnowała lub przeniosła się na inny termin, raz ustalony termin gwarantowany takim pozostaje.

Znajdź szkolenie:

Kategoria:
Gwarancja terminu:

Znaleźliśmy 401 terminów, które mogą spełniać Twoje oczekiwania

Architektura oprogramowania dla analityków
22.04 26.04
5 dni Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej


O szkoleniu w skrócie

Na szkoleniu nauczysz się wykrywać zagrożenia architektoniczne i przekładać je na poprawnie opisane wymagania pozafunkcjonalne, dzięki czemu założenia architektoniczne powstaną i zostaną zweryfikowane już podczas pierwszych wywiadów z klientem. Poznasz pojęcia, cele i rozwiązania architektury (parametry, wzorce, technologie, protokoły), dzięki czemu usprawnisz komunikację z architektem i zwiększysz komfort uczestnictwa w spotkaniach projektowych. W trakcie ćwiczeń przekujesz wiedzę w umiejętność ustalania szczegółów pozafunkcjonalnych w oparciu o niedookreślone wymagania klienta oraz samodzielnie wykryte zagrożenia. Celem szkolenia jest także przeszkolenie analityków, na których spadło utrzymanie zastanej architektury, aby zachowali jej założenia i nie dopuścili do degradacji systemu. Duży nacisk kładziony jest na zrozumienie zależności architektonicznych oraz świadomość konsekwencji, aby uczestnicy radzili sobie tak z obecnie panującymi trendami, jak i lata po ukończeniu kursu.

Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone jest dla analityków biznesowych pragnących usprawnić komunikację z architektem, wykrywać i lepiej opisywać wymagania pozafunkcjonalne czy w końcu komfortowo uczestniczyć w spotkaniach, na których padają te wszystkie dziwne nazwy. Polecamy także analitykom, na których zrzucono utrzymanie istniejącej architektury.

Wymagania wstępne

Zagadnienia architektury wprowadzane są od podstaw, zatem nie ma wymagań wstępnych



Prowadzący szkolenie: Michał Podbielski



Programista Java od 2004 roku, doświadczony w wielkich międzynarodowych projektach. Architekt oprogramowania i konsultant w zakresie architektury oprogramowania, UML i BPMN rozwiązujący problemy klientów w złożonych i zróżnicowanych projektach. Przeprowadził w sumie ponad 390 szkoleń ze świetnymi wynikami w ankietach. Prowadzi szkolenia z języka Java, architektury oprogramowania, UML i BPMN.

Cena szkolenia 3500 PLN netto
BPMN z wykorzystaniem narzędzia Enterprise Architect
22.04 25.04
4 dni 4.77/5 Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej
Szkolenie prowadzone będzie w oparciu o narzędzie Sparx Enterprise Architect.
Szkolenie skierowane jest do osób pełniących rolę analityka, projektanta systemów IT oraz do osób chcących zastosować narzędzie Sparx do modelowania procesów w notacji BPMN.
Podczas szkolenia uczestnicy nabędą praktyczną wiedzę, która pozwoli im poprawnie odzwierciedlać rzeczywistość biznesowo-systemową na diagramach BPMN w środowisku platformy Enterprise Architect.
Cena szkolenia 2800 PLN netto


O szkoleniu w skrócie

Kompleksowe szkolenie obejmujące notacje BPMN oraz UML i wykorzystanie Enterprise Architect. Szkolenie prowadzone będzie w oparciu o narzędzie Sparx Enterprise Architect.

Dla kogo?

  • do analityków, projektantów procesu chcących wykorzystywać notację UML, BPMN w modelowaniu procesów biznesowych,
  • do osób pracujących w projektach, w których standardem komunikowania się jest język UML, BPMN,
  • do osób, które chcą usystematyzować wiedzę z zakresu BPMN,
  • do osób, które chcą usystematyzować wiedzę z zakresu diagramów dynamicznych UML (Activity Diagram, Use Case, Sequence Diagram, State Machine Diagram).

Korzyści ze szkolenia

Po ukończeniu szkolenia, uczestnik nabędzie:

  • praktycznych umiejętności modelowania procesów w UML, BPMN w środowisku platformy Sparx Enterprise Architect,
  • umiejętności z zakresu tworzenia efektywnych przypadków użycia w UML,
  • wiedzę z zakresu zarządzania procesami biznesowymi.
Cena szkolenia 3000 PLN netto
Po ukończeniu szkolenia, uczestnik nabędzie praktycznych umiejętności w zakresie modelowania architektury systemowej z wykorzystaniem notacji UML.

Szkolenie skierowane jest:

  • do osób chcących nauczyć się modelować architekturę systemową z wykorzystaniem diagramów statycznych UML
  • do osób pracujących w projektach, w których standardem komunikowania się jest narzędzie Enterprise Architect i język UML
Cena szkolenia 1400 PLN netto
Jenkins : implementacja nowoczesnych procesów CI/CD
22.04 23.04
2 dni Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej

Szkolenie w skrócie

Zrozumienie procesu wytwarzania oprogramowania w firmie jest kluczowe do stworzenia skryptów oraz procesów, którego wynikiem będzie niezawodny proces ciągłej integracji oprogramowania.

Dwudniowe szkolenie pozwoli poznać uczestnikom narzędzie jakim jest Jenkins w stopniu, który umożliwi na samodzielne tworzenie pipeline’ów zapewniających ciągłą integrację oprogramowania bądź systemu. Szkolenia pozwoli także na poznanie sposobów na rozszerzenie funkcjonalności i wykorzystanie do wdrażania aplikacji na środowisko a także do automatyzacji różnego rodzaju zadań.

Uczestnicy oprócz umiejętności tworzenia oraz konfiguracji różnego typu projektów, będą mieli możliwość poznania różnych opcji zarządzania samym serwerem Jenkinsa oraz jego agentami.

Bardzo ważnym aspektem w nowoczesnym świecie IT jest także bezpieczeństwo, które również zostanie poruszone na szkoleniu w kontekście Jenkinsa.

Korzyści ze szkolenia

Uczestnik po zakończeniu szkolenia będzie posiadał następującą wiedzę:
  • Konfiguracja serwera Jenkins
  • Sposoby podłączania agentów Jenkinsa
  • Konfiguracja globalnych narzędzi (Git, Maven itp.)
  • Rozszerzanie podstawowych funkcjonalności Jenkinsa z użyciem wtyczek
  • Tworzenie projektów typu Freestyle oraz Matrix
  • Umiejętność tworzenia pipeline’ów za pomocą kodu
  • Tworzenie kompleksowego pipeline’u do ciągłej integracji oprogramowania
  • Wdrażanie aplikacji na różnego rodzaju środowiska
  • Wykorzystanie powtarzalnej części kodu w wielu pipeline’ach za pomocą współdzielonych bibliotek


Prowadzący szkolenie: Mateusz Gul



Z wykształcenia mgr telekomunikacji ze specjalnością sieci komputerowe, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. DevOps Engineer z prawie 5 letnim doświadczeniem. Swoją przygodę w IT zaczynał jako System Administrator. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie w dziedzinie automatyzacji.  Uwielbia automatyzować codzienne zadania, na co dzień korzysta  narzędziami typu Gitlab, Jenkins, Terraform, CDK. Zna bardzo dobrze kulturę DevOps oraz wdraża na co dzień procesy CI/CD. Pracował zarówno w zespołach deweloperskich wspomagając proces wytwarzania oprogramowania, jak i również wdrażał i utrzymywał systemy produkcyjne w klastrach Kubernetes. 

Cena szkolenia 2400 PLN netto
Jenkins - administracja
22.04 23.04
2 dni Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej

Uczestnicy kursu "Jenkins - Administracja" zdobędą szereg umiejętności i wiedzy, które są kluczowe dla efektywnego zarządzania tym systemem. Poniżej znajduje się lista kluczowych punktów, które będą objęte programem szkolenia.

  1. Rozumienie Jenkins i jego zastosowania: Uczestnicy nauczą się, czym jest Jenkins, jakie są jego główne zastosowania oraz jak skutecznie nawigować po panelu administracyjnym.
  2. Konfiguracja Jenkins: Uczestnicy zdobędą praktyczne umiejętności związane z instalacją i konfiguracją Jenkins, zarówno na poziomie systemu, jak i konfiguracji globalnej. Dowiedzą się także, jak zarządzać wtyczkami.
  3. Zarządzanie użytkownikami, rolami i prawami dostępu: Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tworzenia i zarządzania użytkownikami, konfiguracji ról i przydzielania uprawnień, a także zarządzania zasobami dostępu.
  4. Zarządzanie zadaniami: Uczestnicy nauczą się tworzyć i konfigurować zadania, zarządzać ich kolejnością i monitorować ich wykonanie.
  5. Zarządzanie węzłami i agentami: Uczestnicy zdobędą umiejętności związane z tworzeniem i zarządzaniem węzłami, konfiguracją agentów Jenkins, a także monitorowaniem i zarządzaniem zdrowiem węzłów i agentów.
  6. Backup, przywracanie, aktualizacje i rozwiązywanie problemów: Uczestnicy nauczą się tworzyć strategie tworzenia kopii zapasowych i przywracania Jenkins, zarządzać aktualizacjami systemu i wtyczek, a także nauczą się technik rozwiązywania problemów związanych z Jenkins.

Na koniec kursu, uczestnicy będą mieli możliwość zadania pytań i omówienia pojawiających się problemów lub tematów, które wymagają dodatkowego wyjaśnienia.

Wymagania dotyczące sprzętu to posiadanie własnego komputera z możliwością uruchomienia VirtualBox lub innego narzędzia do wirtualizacji, co umożliwi praktyczne wykorzystanie umiejętności nabytych podczas szkolenia.



Prowadzący szkolenie: Piotr Kośka



Piotr Kośka to doświadczony inżynier infrastruktury i bezpieczeństwa z ponad dekadą praktyki w różnych dziedzinach technologii IT. Aktualnie pracuje jako starszy inżynier bezpieczeństwa i infrastruktury w Huuuge Games, gdzie lideruje zespół i zarządza infrastrukturą chmurową AWS, środowiskiem CI/CD, a także narzędziami automatyzacji takimi jak Ansible, Salt i Terraform.

Piotr jest autorem wielu publikacji, które koncentrują się na różnych aspektych informatyki, w tym na zabezpieczaniu domowych serwerów, a także na tematach związanych z chmurą obliczeniową i językiem Bash. Jego bogate doświadczenie obejmuje pracę z wieloma systemami Linux, takimi jak Ubuntu, Debian, CentOS i CoreOS, a także administrację serwerem Jenkins i zarządzanie kontenerami Docker i LXC/LXD.

Cena szkolenia 2400 PLN netto
Kubernetes : orkiestracja kontenerów
22.04 24.04
3 dni 4.89/5 Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej

Szkolenie dla programistów i DevOps przeznaczone dla osób chcących wejść w świat k8s!. Szkolenie ma na celu przygotowanie uczestników do pracy z technologią konteneryzacji na klastrach Kubernetes oraz zaznajomienie uczestników szkolenia z technologią dostarczoną przez Kubernetesa, po tym szkoleniu użytkownik nie powinien mieć problemów z wykorzystaniem potencjału tej platformy.



Prowadzący szkolenie: Maciej Krajewski



Pasjonat kultury DEVOPS, zaprawiony w bojach programista JAVA i DEVOPS od 15 lat (jeszcze zanim to było modne). Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu wszelorakimi zespołami developerskimi. Zjadł zęby na realizacji projektów informatycznych w metodologiach klasycznych i zwinnych. Od systemów telekomunikacyjnych opartych na VoIP, rozwiązań video dla firm ubezpieczeniowych, banków, kilka fintechowych blockchainów, po centralny system do przetwarzania faktur medycznych dla rządu w Ghanie. Uwielbia proste rozwiązania i na codzień jest leniwy, dlatego jeżeli może automatyzuje co może - stąd wielka miłość do konteneryzacji i k8s’a, technologi CI/CD oraz CM! Maciej posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie, Master of Ceremony na scenie TECH konferencji Infoshare, na codzień zarządza holendersko-polską technologiczną Yameo.

Cena szkolenia 2800 PLN netto
Fundamenty Jiry dla każdego
22.04 23.04
2 dni Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej

Cel i korzyści ze szkolenia

Uczestnik szkolenia będzie miał przede wszystkim okazję poznać mechanizmy działania Jiry wykorzystywane w każdych procesach biznesowych i IT zaimplementowanych na Jirze. Świadomość funkcjonalności narzędzia, dla bieżących użytkowników pozwoli na jej efektywniejsze wykorzystanie i szybkie docieranie do najważniejszych informacji. Uczestnik będzie miał szanse zdobyć fundamentalną i ponadczasową wiedzę pozwalającą odnaleźć się w każdym procesie, niezależnie od charakterystyki samego procesu i jego potencjalnej zmienności. Tym samym, materiał omawiany na szkoleniu pozwoli sprawnie kontaktować się z administratorami Jira i świadomie formułować wymagania do zmian istniejących lub implementacji nowych procesów w Jirze. Także osoby rozważające wdrożenie rozwiązań opartych na Jirze na podstawie zdobytej wiedzy będą mogły podjąć trafne decyzje co do wyboru platformy.

Adresaci szkolenia

  • Użytkownicy chcący lepiej poznać narzędzie, aby skuteczniej je wykorzystywać
  • Kluczowi użytkownicy procesów biznesowych i IT
  • Właściciele procesów biznesowych i IT
  • Liderzy zespołów
  • Członkowie zespołów scrum
  • Kierownicy projektów
  • Architekci i analitycy
  • Członkowie zespołów planujących wdrożyć rozwiązania oparte o Jire
  • Początkowi administratorzy Jiry chcący uporządkować wiedzę

Ważne – szkolenie dotyczy Jiry Server / Data Center, nie Cloud – poniżej informacja jak sprawdzić swoją wersję. Rekomendujemy uczestnictwo w szkoleniach dotyczącej tylko takiej wersji jaka jest lub będzie wykorzystywana w organizacji.
Jeśli strona z Jirą w Twojej firmie jest w domenie firmy, np. https://jira.jsystems.pl to najprawdopodobniej jest to wersja Server / Data Center. Adres Jiry Cloud jest zazwyczaj skonstruowany tak, że nazwa firmy, jest jej pierwszym członem i jest w domenie atlassian.net, która jest stała, np. https://jsystems.atlassian.net.


Prowadzący szkolenie: Rafał Nowakowski

Doświadczony ekspert w obszarze Jiry i narzędzi Atlassian. Aktywny administrator i developer Jira, który od ponad 5 lat zdobywa doświadczenie równolegle w wielu organizacjach spotykając się z szeroką gamą wymagań. Ponadto administrator Jiry niemalże z wykształcenia, gdyż ukończył studia o specjalizacjach, takich jak informatyczne systemy zarządzania i inżynieria procesów biznesowych. Obecnie pełni rolę Inżyniera Atlassian w zespole jednego z polskich Gold Solution Partnerów Atlassian.

W swojej pracy skupia się na tym, aby rozwiązania tworzone na platformie Jira były przyjazne dla użytkowników, wspierały ich pracę, a jednocześnie były zarządzane i łatwe w utrzymaniu dla administratorów. Specjalizuje się w implementacji procesów biznesowych, a także wspierających zarządzani inicjatywami i projektami. Posiada doświadczenie w budowaniu procesów z obszaru zarządzania testami i release managementu. Realizował liczne projekty uwzględniające Jirę z systemami zewnętrznymi, w tym z SAP.

Z drugiej strony aktywny użytkownik Jiry, który dobrze zna i rozumie problemy innych użytkowników, a przez lata wypracował na nie odpowiedzi w postaci wachlarza możliwości.

Cena szkolenia 1600 PLN netto
Spring Boot i Docker + wprowadzenie do mikroserwisów
22.04 25.04
4 dni 4.76/5 Brak miejsc Szkolenie online Termin gwarantowany
Więcej

Szkolenie dedykowane dla programistów Java, którzy chcieliby się nauczyć tworzyć skalowalne mikroserwisy gotowe do działania w chmurze. Główny nacisk jest położony na dobre praktyki tworzenia aplikacji Spring Bootowej.

Oprócz nauki samego Spring Boota, ze szkolenia dowiesz się jak poprawnie uruchomić aplikację w kontenerze Dockerowym, jak utworzyć lokalne środowisko developerskie oraz poznasz podstawy Kubernetesa z punktu widzenia developera.

Jeżeli znasz już Spring Boota, to szkolenie naprowadzi Cię na maksymalne wykorzystanie wszystkich jego możliwości. Nauczysz się, jak sprawnie i szybko tworzyć aplikacje przy użyciu gotowych bibliotek, które odciążą Cie od nadmiernej ręcznej konfiguracji. Dzięki czemu, Twoja aplikacja będzie łatwa w późniejszym utrzymaniu.

Są to umiejętności bardzo porządane na rynku pracy. Wielu developerów piszę aplikacje Spring Bootowe, ale większość z nich nie potrafi w pełni wykorzystać jego potencjału - tutaj się tego nauczysz.



Prowadzący szkolenie: Marcin Dzierżak



Z wykształcenia mgr informatyki, absolwent Politechniki Gdańskiej. Obecnie jako konsultant realizuje rozwiązania dla klientów. Doświadczenie zdobywał przez 20 lat pracując dla klientów software house, korporacyjnych oraz administracji europejskiej. Od początku kariery związany i wierny językowi programowania Java. Zdobytą wiedzą praktyczną dzieli się na szkoleniach technicznych. W profilu "fullstack" skupia się na technologiach bazujących na językach programowania Java i JavaScript. Realizowane szkolenia mają charakter praktyczny i warsztatowy.

Cena szkolenia 2800 PLN netto
Nowości w Javie 12-19
22.04 22.04
1 dzień Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej

O skoleniu w skrócie

Szkolenie przeznaczone jest dla programistów Javy pracujących z wersją 11 (jako obecnie najczęściej spotykaną w projektach komercyjnych) i chcących zapoznać się z nowymi funkcjonalnościami języka wprowadzonymi w wersjach 12 - 19. Prezentowane są te nowe możliwości, które bezpośrednio wpływają na kształt kodu, pozwalając jego pisanie uczynić prostszym i bardziej przejrzystym. Podsumowaniem szkolenia jest mini-warsztat, podczas którego uczestnicy wdrażają zdobytą wiedzę w praktyce.

Do uczestnictwa w szkoleniu wymagana jest średnio-zaawansowana znajomość języka Java i biblioteki JUnit.



Prowadzący szkolenie: Marcin Chrost



Jestem programistą z ponad 15-letnim doświadczeniem. W trakcie swojej kariery kilka razy zmieniałem obszary, z którymi miałem do czynienia (poczynając od niskopoziomowego programowania w C, poprzez fullstackowe zabawy w RubyOnRails, aż do prawdziwego backendu w Javie).
Odkąd pamiętam, zawsze lubiłem dzielić się wiedzą z innymi i sprawiało to satysfakcję obu stronom tego procesu. Dlatego naturalną konsekwencją było to, iż zostałem kilka lat temu profesjonalnym trenerem IT.
Prowadzenie szkoleń pozwala mi również na każdorazowe powtórzenie i ugruntowanie swojej wiedzy, co potem bardzo przydaje się w pracy projektowej. Natomiast to, co daje mi największe zadowolenie jako trenerowi, to sytuacja gdy uczeń przerośnie mistrza - wtedy wiem, że dałem z siebie wszystko, a moja praca przyniosła owoce.

Cena szkolenia 1100 PLN netto
Tworzenie aplikacji w React i Redux
22.04 26.04
5 dni 5.0/5 Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej
Kompleksowe, warsztatowe szkolenie z zakresu tworzenia nowoczesnych aplikacji webowych z użyciem React i Redux. Dla kogo to szkolenie? Szkolenie kierowane jest do osób, które:
  • znają JavaScript w stopniu co najmniej średnio-zaawansowanym
  • znają w stopniu podstawowym HTML i CSS
  • Pisały testy automatyczne do kodu
  • chciałyby zgłębić wiedzę w zakresie zaawansowanych technik tworzenia interaktywnych aplikacji
Co uczestnik powinien wiedzieć przed jego rozpoczęciem Uczestnicy powinni znać :
  • JavaScript - poziom średnio-zaawansowany
  • podstawy HTML i CSS
  • podstawy React
  • podstawy testowania automatycznego


Prowadząca szkolenie: Agata Malec-Sromek



Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Inżynieria Systemów i Oprogramowania oraz Politechniki Krakowskiej na kierunku Grafika Komputerowa i Multimedia. Swoją przygodę z programowaniem rozpoczęła w 2012 roku pracując w małej agencji kreatywnej na Saskiej Kępie. Od tamtego czasu przeszła przez kilka firm od małych start-upów po duże korporacje, ciągle zwiększając swoje umiejętności. W 2016 roku rozpoczęła współpracę z jedną ze szkół programowania, w której uczyła początkujących programistów tworzenia stron i aplikacji webowych. Aktualnie pracuje w jednej z większych warszawskich firm rozwijając oprogramowanie dla klientów z całego świata. Prowadzi podstawowe i zaawansowane szkolenia zarówno z JavaScript jak i z technologii takich jak m.in.: React, Redux. Wystąpiła na kilku konferencjach (m.in. na 4Developers i Programistok.) oraz prowadziła wiele warsztatów w ramach inicjatywy Women in Technology, Geek Girls Carots, Girls in IT i innych.

Cena szkolenia 3000 PLN netto
Podstawy zapytań SQL w bazach danych Microsoft SQL Server
22.04 23.04
2 dni 4.87/5 Brak miejsc Szkolenie online Termin gwarantowany
Więcej

Po ukończeniu tego szkolenia uczestnicy będą potrafili:
  • Korzystać z podstawowych narzędzi developerskich dostarczanych przez Microsoft
  • Odpytywać bazę danych w celu pobrania danych
  • Tworzyć skomplikowane raporty na podstawie danych
  • Tworzyć i zarządzać obiektami niezbędnymi do przechowywania danych
  • Modyfikować, dodawać i kasować dane w sposób bezpieczny dla spójności danych.
Cena szkolenia 1400 PLN netto
Kompleksowe szkolenie T-SQL i ETL w Microsoft SQL Server
22.04 26.04
5 dni Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej

O szkoleniu

Kompleksowe 5-cio dniowe szkolenie T-SQL jest dedykowane dla tych, którzy mają już podstawową wiedzę z zakresu SQL i chcieliby pogłębić temat zarówno o temat programowania baz danych SQL Server jak i procesów ETL. Szkolenie prowadzi poprzez zaawansowane obiekty baz danych wskazując optymalne rozwiązania których można użyć nawet na największych klastrach danych. Dodatkowo moduł ETL - SSIS w tym szkoleniu dopełnia wiedzę z zakresu tworzenia procesów migracyjnych i integracyjnych.

Korzyści ze szkolenia

Po ukończeniu tego szkolenia uczestnicy będą potrafili:

  • Korzystać z języka T-SQL
  • Wykorzystywać funkcje, procedury, wyzwalacze, schedulery, widoki
  • korzystać z zaawansowanych możliwości pracy z tekstem
  • optymalizować zapytania
  • pracować z SQL Agentem
  • tworzyć procesy ETL z wykorzystaniem SSIS



Prowadzący szkolenie: Przemysław Starosta



Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Politechniki Poznańskiej i Wyższej Szkoły Bankowej. Właściciel firmy informatycznej, kierownik projektów, programista baz danych i wykładowca na Collegium da Vinci w Poznaniu. Specjalista z zakresu baz danych Oracle, SQL Server i PostgreSQL oraz procesów ETL. Programista C#. Pasjonat edukacji i analizy danych oraz możliwości biznesowych, które one odkrywają. Trener z ponad 10-letnim doświadczeniem. Na szkoleniach praktykuje zasadę: learning by doing – uczenie przez robienie. Prelegent SQL Day oraz Warszawskich Dni Informatyki. Prywatnie fan FC Barcelony oraz mieszanych sztuk walki.

Cena szkolenia 3500 PLN netto
Podstawy zapytań SQL i programowania w języku T-SQL w bazach danych Microsoft SQL Server
22.04 25.04
4 dni 4.81/5 Brak miejsc Szkolenie online Termin gwarantowany
Więcej

Przekrojowe, warsztatowe szkolenie z zakresu SQL i T-SQL w bazach danych Microsoft SQL Server. Obejmuje najczęściej wykorzystywane w praktyce elementy SQL od podstaw oraz rozwinięcie SQL o programowanie w języku T-SQL. Programowanie w języku T-SQL pozwoli uczestnikowi na tworzenie własnych funkcji SQL rozszerzając jego możliwości. Ponadto dzięki temu językowi uczestnik będzie potrafił tworzyć automatyczne procesy raportujące czy wyzwalacze uruchamiające się w reakcji na jakieś zdarzenie w bazie danych.

Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.

Cena szkolenia 2800 PLN netto
SQL w MySQL
22.04 24.04
3 dni 4.82/5 Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej
Szkolenie kierowane jest do osób rozpoczynających pracę z bazą danych MySQL/MariaDB jak i dla tych którzy mieli do czynienia z SQL w innych typach baz danych. Program szkolenia skupia się głównie na sposobach pozyskiwania oraz manipulacji informacją z bazy danych. Nie są omawiane elementy administracyjne. Szkolenie skierowane jest do programistów, analityków, ale również administratorów którym znajomość SQL ułatwi pracę z bazami danych MySQL/MariaDB.
Cena szkolenia 1800 PLN netto
Zaawansowana administracja bazami danych Oracle
22.04 25.04
4 dni 4.97/5 Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej

O szkoleniu w skrócie

Poznaj zaawansowane zagadnienia z zakresu administracji bazami danych Oracle. Od MultiTenant, przez szyfrowanie, zaawansowane zagadnienia backup&recovery, aż po high availability i Oracle Cloud Infrastructure.

Szkolenie prowadzi praktyk z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem jako DBA i ścianą certyfikatów. Jest przy tym całkiem sympatyczny ;)

Szkolenie pozwala uczestnikom na nowo zdefiniować rolę jaką pełni Senior Oracle DBA w firmie - jak wpasować go w strukturę zarządzania, jak ważny jest dla biznesu na każdym etapie decyzyjnym i wykonawczym w obszarze IT. Każde dotykane zagadnienie jest omawiane w kontekście rzeczywistej przydatności i analizowane koszt-efekt na przykładach z życia. Trener buduje w studentach nawyki mające na celu zapewnienie trwałości i stabilności dostarczania usługi bazodanowej w optymalny finansowo sposób - a tym samym budowania swojej pozycji wartościowych i kompetentnych profesjonalistów.

W trakcie szkolenia przy każdym z trenowanych obszarów wiedzy prowadzący prezentuje przykładowe pytania z rozmów o pracę, które usłyszał lub sam zadawał przesłuchując kandydatów.

Po szkoleniu uczestnicy otrzymują nie tylko standardowe materiały ale również zbudowaną w trakcie szkolenia indywidualną bazę praktycznej wiedzy (linki, numery dokumentów Oracle Support, gotowe polecenia i skrypty). Dodatkowo uczestnikom przekazywana jest maszyna wirtualna z zainstalowanymi binariami Oracle, gotowa do osadzenia na prywatnych komputerach by uczestnicy mogli usystematyzować i pogłębiać zdobyte na szkoleniu umiejętności bez potrzeby eksperymentowania na produkcyjnych środowiskach.



Prowadzący szkolenie: Paweł Adamski



Magister Inżynier Paweł Adamski - Oracle Database Administrator z bez mała dwudziestoletnim doświadczeniem, praktykujący na co dzień etatowo w międzynarodowych korporacjach. Absolwent Polsko-Japońskiego Instytutu Technologii Informatycznych oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Mierzy się z niemal wszystkimi aspektami tematyki baz danych Oracle – od projektowania, przez instalacje, zabezpieczenia, performance tuning, trouble shooting i consulting jako Senior Matter Expert w dużych projektach. W przerwach od pracy etatowej prowadzi szkolenia ze swojej dziedziny skupiając się na przekazaniu uczestnikom praktycznej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać na co dzień. Swoją wiedzę i doświadczenie potwierdza licznymi certyfikatami: Oracle Cloud Infrastructure Certified Architect Professional, Oracle Autonomous Database Cloud Certified Specialist, Oracle Cloud Infrastructure Certified Cloud Operations Associate, Amazon Web Services (AWS) Certified Cloud Practitioner, Oracle Database 19c Administrator Certified Professional (OCP 19c), Oracle Database 12c Administrator Certified Professional (OCP 12c), Oracle Database 11g Administrator Certified Professional (OCP 11g), Oracle Database 10g Administrator Certified Professional (OCP 10g), Oracle Certified Expert, Oracle Database 12c: Performance Management and Tuning, Oracle Certified Expert, Oracle Database 12c: Data Guard Administrator (OCE DataGuard12c), Oracle Certified Expert, Oracle Database 12c: RAC and Grid Administrator (OCE RAC12c), Oracle Certified Expert, Oracle Database 12c: Maximum Availability, Oracle Certified Expert, Oracle Database 11g: Performance Tuning (OCE PERF11g), Oracle Certified Expert, Oracle Real Application Clusters 11g (OCE RAC11g), Red Hat Delivery Specialist – Automation I and II (Ansible), ITIL Foundation v3.

Cena szkolenia 3500 PLN netto
REST API w Laravelu
22.04 24.04
3 dni Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej


Szkolenie w skrócie

Trzydniowe intensywne szkolenie "REST API w Laravelu" jest zaprojektowane dla programistów PHP, którzy chcą nauczyć się budowania i zabezpieczania interfejsów API RESTful z wykorzystaniem Laravela. Kurs obejmuje wszystko od podstaw REST API, przez zaawansowane techniki pracy z danymi i Eloquent ORM, po autentykację, testowanie i dokumentację API. Uczestnicy zyskają praktyczne doświadczenie poprzez realizację projektu końcowego, co pozwoli na solidne opanowanie najlepszych praktyk w tworzeniu wydajnych i bezpiecznych API.

Korzyści ze szkolenia

Ukończenie tego kursu umożliwi uczestnikom budowanie zaawansowanych API RESTful, skuteczne zarządzanie danymi i relacjami w bazach danych, implementację zabezpieczeń i systemów autentykacji, a także optymalizację i testowanie aplikacji.

Dla kogo?

Szkolenie skierowane jest do programistów PHP na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym, znających Laravela, którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności o projektowanie i implementację REST API.



Prowadzący szkolenie: Łukasz Przeździęk



Łukasz Przeździęk jest absolwentem Politechniki Łódzkiej na wydziale FTIMS, związany z PHP od 2006 roku. Jego doświadczenie obejmuje pracę z frameworkami Laravel i Symfony, a obecnie pełni funkcję Senior Backend Developera w firmie OnlineVenture, gdzie odpowiada za utrzymanie serwisów meczyki.pl i ppe.pl. Łukasz posiada bogate doświadczenie pedagogiczne, spędziwszy 10 lat jako nauczyciel przygotowujący uczniów technikum do egzaminu zawodowego z programowania. Jego wiedza i doświadczenie praktyczne czynią go ekspertem w dziedzinie backend developmentu, a pasja do nauczania i dzielenia się wiedzą sprawiają, że jest wyjątkowym prowadzącym szkolenia z zakresu nowoczesnych technologii webowych.

Cena szkolenia 1800 PLN netto
Tuning baz danych i SQL w PostgreSQL
22.04 23.04
2 dni 4.72/5 Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej

Szkolenie przeznaczone dla administratorów i programistów, którzy chcą rozwiązać problemy wydajnościowe związane z bazami danych PostgreSQL. Do problemu optymalizacji baz danych i zapytań SQL w PostgreSQL podchodzimy w tym szkoleniu holistycznie, zarówno od strony administracyjnej, jak i programistycznej.

W zakresie pojawiają się metody optymalizacji nie tylko zapytań typu SELECT, ale również optymalizacja ładowania i aktualizacji danych. Uczestnicy podczas szkolenia poznają techniki odnajdywania niewydajnych zapytań, ich optymalizacji oraz metody testów wydajnościowych w bazach PostgreSQL.

Cena szkolenia 1500 PLN netto

Szkolenie w skrócie

Kompleksowe, 5-cio dniowe warsztatowe szkolenie z zakresu SQL i PL/pgSQL w adaptacji PostgreSQL. Kurs ma na celu zaprezentowanie różnic pod kątem programowania, analizy i optymalizacji w bazach danych Oracle i PostgreSQL.

Każde omawiane zagadnienie jest utrwalane rzędem ćwiczeń o wzrastającym poziomie trudności. Podczas szkolenia uczestnicy wykonują ponad 50 warsztatów. W szkoleniu duży nacisk jest kładziony na dobre zrozumienie zasad działania wykorzystywanych technik, a nie ich odtwórcze stosowanie.

Korzyści ze szkolenia

Po ukończeniu tego szkolenia uczestnik będzie potrafił:

  • tworzyć złożone raporty wykorzystujące wiele tabel, grupowanie danych, podzapytania, operatory zbiorowe, funkcje wbudowane w bazy danych PostgreSQL
  • wykonywać złożone analizy danych z wykorzystaniem funkcji analitycznych, wyrażeń regularnych i wielu innych,
  • optymalizować zapytania pod kątem wydajności.
  • pisać wydajne funkcje i wyzwalacza w języku PL/pgSQL

Dla kogo?

Dla osób które chcą poznać w sposób kompleksowy SQL i PL/pgSQL w adaptacji PostgreSQL. Szkolenie przeznaczone jest dla analityków i programistów baz danych Oracle, którzy zaczynają również pracować na bazach danych PostgreSQL.

Prowadzący szkolenie: Michał Bieniek

Programista baz Oracle i PostgreSQL. Od 10 lat związany ze światem baz danych Oracle, od 8 PostgreSQL. Specjalizuje się w wytwarzaniu oprogramowania w językach PL/SQL i PL/pgSQL oraz technologii Oracle Forms and Reports dla administracji publicznej, branży telekomunikacyjnej, sektora bankowego oraz agencji marketingowych. W latach 2019-2020 zdał egzaminy certyfikacyjne Oracle Database SQL Certified Associate i Oracle PL/SQL Developer Certified Associate. Cały czas poznaje nowe zagadnienia i szuka nowych wyzwań.

Cena szkolenia 3000 PLN netto
SQL i PL/pgSQL w PostgreSQL
22.04 26.04
5 dni 4.76/5 Dostępne miejsca Szkolenie online
Więcej

Uczestnik po ukończeniu tego szkolenia będzie w stanie:
  • Wykonywać raporty z użyciem podsumowań
  • Wykonywać raporty z użyciem złączeń tabel i podzapytań
  • Tworzyć struktury obiektów bazy danych
  • Modyfikować istniejące w bazie dane, kasować je oraz dodawać nowe
  • Tworzyć oprogramowanie przetwarzające dane z użyciem języka PL/pgSQL
  • Zmniejszyć ilość codziennej pracy dzięki zautomatyzowaniu procesu raportowania przy użyciu PL/pgSQL
  • Napisać oprogramowanie reagujące na sytuacje wyjątkowe, w taki sposób by nie wpływało to na ciągłość pracy (np. podczas wykonywania bardzo długotrwałego zapytania)
  • Stworzyć oprogramowanie które będzie automatycznie modyfikowało / uzupełniało wprowadzane dane, oraz monitorowało operacje na danych.


To szkolenie jest również elementem pakietu "Administrator PostgreSQL" .

Cena szkolenia 3000 PLN netto

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z nami!

Odpowiadamy na telefony i maile w godzinach 9:00-17:00 od poniedziałku do piątku.

Szkolenia otwarte 22 299 53 69
Napisz do nas

Potrzebujesz więcej informacji?

Wiadomość wysłana

Przyjęliśmy Twoją wiadomość i skontaktujemy się z Tobą w tej sprawie

Klikając OK wrócisz do formularza

Nasza strona korzysta z plików cookie. Możesz zmienić zasady ich używania lub zablokować pliki cookie w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności. Kontynuując korzystanie ze strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie.