Inspiracja , wiedza , realizacja
Jsystems

W przebudowie

LoginJava

Oracle

Linux

Android

PostgreSQL

Microsoft SQL Server

Wyświetlanie danych

Data dodania: Jun 27, 2016
Data aktualizacji: Jun 27, 2016

Chcemy dodać jakąś stronę podsumowującą z podziękowaniem za rejestrację w newsletterze. Zacznijmy więc od dodania kolejnego stanu – stanu widoku i zadbania o właściwe przekierowanie.

Przechodzę do edycji pliku newsletter-przeplyw.xml i wprowadzam nieco modyfikacji:
Stan akcji „wydrukujUzytkownika” nie przekazuje już przepływu do stanu dodano który po prostu przekierowywał do strony startowej, tylko do nowego stanu „podziekowanie” który jest stanem widoku mającym wyświetlać podziękowanie. Dopiero ten nowy stan przekaże przepływ do strony startowej kiedy nastąpi zdarzenie „zakoncz”. W linii 39 widzimy, że za wyświetlenie widoku odpowiedzialny jest plik podziekowanieView.jsp. Toteż go tworzymy i wprowadzam poniższy kod:
Nie ma tutaj nic nadzwyczajnego, to jest zwykła strona podziękowania. Warte chwili jest za to przyjrzenie się liniom 16 i 17, oraz linii 19. W liniach 16 i 17 widzimy odwołanie do obiektu uzyszkodnik – a właściwie do jego pól. Zauważ, że jest to obiekt który uzupełniamy w ramach tego przepływu. Aby mieć dostęp do danych w nim zawartych, musimy dodać parametr „model”, który widzimy w linii 39 pliku newsletter-przeplyw.xml. Bez tej deklaracji nie będziemy mieli dostępu do tych danych! W linii 19 jest wywołanie przez link akcji „zakoncz” która powoduje przekazanie przepływu do stanu „dodano” (co widać w linii 40 pliku newsletter-przeplyw.xml).

Istnieje taka możliwość, że ktoś w formularzu wprowadzi polskie litery. Choć nie jest to akurat element Springa, warto dodać poniższy wpis do swojego pliku web.xml, aby wprowadzone polskie znaki nie zmieniły się w krzaczki.
Po wszystkim uzupełniam formularz i sprawdzam działanie całości: